Curierul de Vâlcea pe YouTubeRSS Feed

19 octombrie 2018

Luptele confirmă din nou

• chimiștii lui Cornel Lupu au câștigat două medalii la Timișoara
În zilele de 17, 18 și 19 februarie, la Timișoara s-a desfășurat faza finală a Campionatului Național de Lupte Greco-Romane la tineret. Acolo, sportivii Clubului Chimia Râmnicu Vâlcea s-au făcut remarcați și au obținut câteva rezultate foarte bune. Eduard Lăzăroiu a câștigat medalia de bronz la categoria 71 kg, în timp ce Radu Zarioiu a bifat tot medalia de bronz, dar la categoria 98 kg. Un alt rezultat bun a fost obținut de către Alexandru Cotora, care a încheiat competiția pe locul cinci, la categoria 130 kg. Menționăm că sportivii care au obținut aceste rezultate bune pentru CS Chimia Râmnicu Vâlcea sunt pregătiți de antrenorul Cornel Lupu.

O competiție importantă și pentru luptătorii de la CSȘ

Vineri și sâmbătă, la Brașov, se va desfășura o nouă competiție de lupte greco-romane. Aceasta este destinată sportivilor avansați, fiind de nivel inter-județean. La eveniment, din partea Clubului Sportiv Școlar Râmnicu Vâlcea vor fi prezenți zece sportivi. Aceștia sunt pregătiți de antrenorii Cornel și Ilie Lupu.