Go to ...

ANGAJĂM!

Încărcător-descărcător pe platforma chimică.

Salariu de până la 2300 lei net

Telefon 0756120383

Curierul de Vâlcea on YouTubeRSS Feed

22 august 2018

Energeticienele şi-au aflat adversarele


• în faza grupelor din cadrul Turneului Final de Junioare II, handbalistele Colegiului Energetic vor întâlni echipele CSŞ 2 Baia Mare, LPS Roman şi Unirea Sânnicolau Mare

• întrecerea se va disputa la Bucureşti, în perioada 12-16 iunie
 

La începutul acestei săptămâni, Federaţia Română de Handbal a anunţat locaţia în care se vor desfăşura meciurile din cadrul Turneului Final al Campionatului Naţional de Junioare II (Sala „Lucian Grigorescu” din Bucureşti) şi a stabilit, prin tragere la sorţi, componenţa celor două grupe. Calificată fără absolut nici o emoţie (după 34 de victorii din tot atâtea meciuri disputate!) între cele mai valoroase opt formaţii de junioare din ţară, echipa Colegiului Energetic din Râmnicu Vâlcea, pregătită de antrenorul Aurelian Roşca, a fost repartizată în Grupa I, acolo unde va întâlni următoarele adversare: Club Sportiv Şcolar 2 Baia Mare (12 iunie), Liceul cu Program Sportiv Roman (13 iunie) şi Unirea Sânnicolau Mare (14 iunie). Chiar dacă adversarele împotriva cărora vor evolua în prima fază a Turneului Final se anunţă mai puternice decât cele cu care s-au duelat în turneele anterioare, vâlcencele sunt îndreptăţite să spere la calificarea în semifinalele şi chiar în finala competiţiei, ele fiind de altfel vicecampioanele sezonului trecut la junioare II. Pentru a accede mai departe (semifinalele vor avea loc pe 15 iunie, iar marea finală pe 16 iunie), energeticienele trebuie să încheie grupa pe primele două poziţii, urmând ca, în penultimul act să întâlnească o echipă care se va califica din cealaltă grupă, acolo unde au fost repartizate, tot prin tragere la sorţi, gazdele de la Şcoala 181 Bucureşti, Liceul cu Program Sportiv Brăila, Club Sportiv Marta Baia Mare şi Universitatea Reşiţa.
 

Programul Turneului Final de Junioare II
 

Etapa I (12 iunie)

Energetic – CSŞ 2 Baia Mare (ora 13.30)

LPS Roman – Sânnicolau Mare (15.15)

LPS Brăila – U. Reşiţa (17.00)

Şcoala 181 – Marta Baia Mare (18.45)

Etapa a II-a (13 iunie)

CSŞ 2 Baia Mare – Sânnicolau Mare (13.30)

Energetic – LPS Roman (15.15)

U. Reşiţa – Marta Baia Mare (17.00)

LPS Brăila – Şcoala 181 (18.45)

Etapa a III-a (14 iunie)

LPS Roman – CSŞ 2 Baia Mare (13.30)

Sânnicolau Mare – Energetic (15.15)

Şcoala 181 – U. Reşiţa (17.00)

Marta Baia Mare – LPS Brăila (18.45)

Semifinale (15 iunie)

Locurile 4 din fiecare grupă joacă pentru poziţiile 7-8 (10.30)

Locurile 3 din fiecare grupă joacă pentru poziţiile 5-6 (12.00)

Semifinala I: locul 1 Grupa I – locul 2 Grupa II (16.00)

Semifinala II: locul 2 Grupa 1 – Locul 1 Grupa II (18.00)

Finale (16 iunie)

Finala Mică: învinsele din semifinale joacă pentru locurile 3-4 (10.00)

Finala Mare: învingătoarele din semifinale joacă pentru locurile 1-2 (12.00)

Festivitatea de premiere şi decernarea titlului naţional (13.30)

Print Friendly, PDF & Email

Comentarii

mesaj(e)